۰
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۵

جزئیات گزارش مالی جدید شرکت مایکروسافت

ایتنا - مایکروسافت در گزارش مالی خود گفت هنوز خیلی زود است که ویندوز 10 بتواند بر درآمدها و سود این شرکت تاثیر بگذارد.
جزئیات گزارش مالی جدید شرکت مایکروسافت


مایکروسافت گزارش مربوط به نخستین فصل از سال مالی ۲۰۱۶ را منتشر کرد و توضیح داد در حالی برخی محصولات آن همچنان بر محبوبیت خود می‌افزایند،‌ برخی محصولات دیگر نتوانسته‌اند به سوددهی برسند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر،‌ شرکت مایکروسافت در سه ماه قبل از پایان سپتامبر ۲۰۱۵ توانست درآمدی بالغ بر ۲۰.۴ میلیارد دلار به دست آورد که این رقم کاهش ۱۲ درصدی درآمدهای غول نرم‌افزاری جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داد.

درآمدهای فصلی مایکروسافت نسبت به پیش‌بینی‌های که از قبل صورت گرفته بود کمتر شد. با این وجود شرکت مایکروسافت در سه ماه مشابه سال گذشته ۴.۵ میلیارد دلار سود به دست آورد و امسال توانست این رقم را به ۴.۶۲ میلیارد دلار افزایش دهد.

شرکت مایکروسافت همچنان خدمات ابری و سازمانی را هدف اصلی خود می‌داند و «ساتیا نادلا» مدیرعامل شرکت معتقد است که با سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه و تمرکز کمتر بر بخش‌هایی مانند سخت‌افزار، می‌تواند در آینده سود مایکروسافت را بیشتر کند.

 

در گزارش فصلی مایکروسافت گفته شد بخش‌هایی مانند Xbox و Office 365 با افزایش سود همراه بودند. همچنین بخش خدمات سازمانی و ابری مایکروسافت توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل تا ۷۰ درصد بر درآمدهای خود بیافزاید.

ولی مایکروسافت در این گزارش مالی اعلام کرد هنوز خیلی زود است که ویندوز ۱۰ بتواند بر درآمدها و سود این شرکت تاثیر بگذارد. این شرکت اعلام کرد از فصل آتی ویندوز ۱۰ می‌تواند یکی از بخش‌های اصلی مایکروسافت در درآمدزایی باشد.
 
کد مطلب: 38871
نام شما
آدرس ايميل شما