۰
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰

دوربینی که از پشت موانع عکاسی می‌کند

ایتنا- دوربین جدید فوجیتسو مجهز به فناوری نوری مادون قرمز است که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست ولی طول موج آن از 1,000nm فراتر می‌رود.
دوربینی که از پشت موانع عکاسی می‌کند


شرکت فوجیتسو دوربین عکاسی تازه‌ای به نام Fujifilm X-T1 IR عرضه کرده که اگر چه از نظر ظاهری شبیه به دوربین‌های عکاسی دیگر است، اما از آن می‌توان برای عکاسی از پشت موانع محیطی استفاده کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، با این دوربین می‌توانید به جای عکاسی از یک لباس از بدن فرد که در پشت لباس قرار دارد عکاسی کنید و همین امر نشان دهنده کاربردهای امنیتی دوربین مذکور است.

البته از این روش عکاسی می‌توان برای خلق عکس‌های هنری خلاقانه استفاده کرد. به عنوان مثال با دوربین مذکور در گرامای تابستان می‌توان عکس‌هایی از درختان گرفت که آنها را در فضا وهم‌آلود برفی یا غبارگرفته به تصویر بکشد.

اما از هم‌اکنون برخی نگرانی‌ها در مورد احتمال سوءاستفاده از دوربین‌های مذکور و نقض حریم شخصی افراد به وجود آمده است.

صاحب نظران می‌گویند تنها عکاسان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از چنین دوربینی عکس‌های خلاقانه بگیرند و استفاده درست از آنها توسط افراد عادی و فاقد تجربه عکاسی دشوار خواهد بود.

این دوربین برای تحقیق در صحنه وقوع جنایات، انجام امور پزشکی و بررسی اسناد مختلف و مشکوک قابل استفاده خواهد بود.

دوربین یاد شده مجهز به حسگرهای 16 مگاپیکسلی APS-C است و بدنه مستحکم آن نفوذ گرد و غبار و آب را دشوار می سازد. قابلیت ارتباطی وای- فای و امکان تهیه 8 عکس در یک ثانیه از جمله دیگر قابلیت‌های آن است.
کد مطلب: 37456
نام شما
آدرس ايميل شما