۰
دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶

زمان تلف شده هر فرد در ماه برای تلفن همراه حدود 38 ساعت؛ بیشتر برای بازی

ایتنا- اعلام آمار میزان علاقه و استفاده کاربران به نرم‌افزارها راه‌های جدیدی برای جذب مخاطب توسط تولیدکنندگان قرار می‌دهد.
زمان تلف شده هر فرد در ماه برای تلفن همراه حدود 38 ساعت؛ بیشتر برای بازی


موسسه پژوهشی نیلسن اخیرا نتایج یک بررسی آماری را منتشر کرده است که براساس آن هر فرد ماهانه ۳۷ ساعت و نیم را برای کار با تلفن همراه خود و برنامه‌های مختلف آن صرف می‌کند که اکثر این زمان هم به بازی و نه کار اختصاص دارد.


به گزارش ایتنا از ایرنا، مؤسسه پژوهشی نیلسن اخیرا تحقیق آماری درباره مدت زمانی که مردم دنیا برای تلفن همراه خود صرف می‌کنند انجام داده که نتایج آن جالب توجه است.

طبق آمار ارائه شده این مؤسسه ، مدت زمانی که مردم به طور ماهانه با گوشی خود سپری می‌کنند، سی و هفت و نیم ساعت است که بیشتر آن هم صرف بازی می‌شود تا کار.

این آمار مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ است که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن، ۶۳ درصد رشد نشان می‌دهد. در این بین بیشترین زمان به بازی کردن (۱۳ درصد) اختصاص داشته است .

طبق این گزارش افراد شرکت کننده در تحقیق اظهار داشته‌اند که به طور متوسط ماهی ۱۰ ساعت صرف بازی می‌کنند که ۴ برابر بیشتر از زمان صرف شده برای دومین گرایش محبوب افراد یعنی موسیقی است.

نتایج تحقیق موسسه Nielsen نشان داد که مردان از برنامه‌های بیشتری به نسبت زنان استفاده می‌کنند؛ لیکن زنان وقت بیشتری را مصروف برنامه‌های نصب شده روی گوشی خویش می‌کنند.

گفتنی است، این آمار معمولا کاربردهای فراوانی برای تولیدکنندگان و بازاریابان نرم‌افزار دارد تا بتوانند راه‌های جدیدی برای جذب مخاطبان و فروش بیشتر بیابند.

محققان این موسسه می‌گویند: بررسی‌ها نشان می‌دهد که امروزه تلفن‌های هوشمند به جزء لاینفکی از زندگی بشر مدرن و شهرنشین شده است.

تماشای فیلم و عکس، دریافت و ارسال ایمیل، وبگردی، مطالعه کتاب الکترونیکی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی متعدد بخشی از امور روزمره شده است و برای بسیاری ازافراد شکل دیگری از زندگی متصور نیست.

از این رو بسیاری از افراد بخش عمده ، مهم و مفید عمر خود را برای این ابزار دیجیتال تلف می‌کنند.
کد مطلب: 36622
نام شما
آدرس ايميل شما