۱
۰
دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲

دفتر آنگلا مرکل هک شد

ایتنا- آنگلا مرکل نیز به جمع قربانیان سایبری پیوست!
دفتر آنگلا مرکل هک شد


همزمان با اعلام هک اطلاعات شخصی و اداری ۱۴ میلیون نفر از کارمندان سابق و کنونی دولت آمریکا منابع خبری اطلاع دادند که یکی از کامپیوترهای دفتر آنگلا مرکل نیز هک شده است.


به گزارش ایتنا از ایرنا، از پایگاه خبری فرانس ۲۴ به نقل از روزنامه بیلد آلمان خبر داد: در این حمله سایبری یکی از رایانه‌های دفتر مرکل در پارلمان آلمان در روز جمعه گذشته هک شده است.

طبق این گزارش هکرها که هنوز هویت آنها مشخص نشده است ماه گذشته میلادی مه نیز شبکه رایانه‌ای پارلمان آلمان را هدف قرار دادند که ۵ رایانه این پارلمان آلوده به ویروس شد.

طبق این گزارش علل و عوامل حمله سایبری پارلمان آلمان (بوندس تاگ) در حال بررسی و شناسایی است. اما تاکنون عامل یا عاملان اصلی آن شناسایی نشده‌اند.

گفته می‌شود وبسایت رسمی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و پایگاه‌های اینترنتی دولت و پارلمان آلمان نیز در ماه ژانویه سال جاری میلادی پس از یک حمله سایبری، به طور موقت مسدود شد.

این درحالی است که دراین هفته کاخ سفید نیز هدف حملات هکری بود.

به گزارش نیویورک تایمز کاخ سفید آماج دومین حمله بزرگ هکرها طی دو هفته اخیر قرار گرفت.

در این حمله محتوای رایانه‌ای که اطلاعات پرسنلی کارکنان کاخ سفید نگهداری می‌شد، در دسترس هکرها قرار گرفت.

آمریکا انگشت اتهام را به سوی هکرهای چینی بلند کردند، اما چینی‌ها این موضوع را تکذیب کرده‌اند.

طبق اخباری که فاش شده، داده‌های به سرقت رفته علاوه بر اطلاعات پرسنلی کارکنان، حاوی اطلاعات محرمانه و خصوصی درباره دوستان، اعضای خانواده و نزدیکان میلیون‌ها فرد در ارتباط با کاخ سفید از جمله افسران اطلاعاتی اف.بی.آی، پیمانکاران دفاعی و آژانس‌های دولتی می‌باشد.

از جمله اطلاعات دزدیده شده، فرم‌های موسوم به فرم استاندارد ۸۶ است که در واقع فرم درخواست همکاری کارکنان اداره امنیت ملی امریکاست و مشتمل بر اطلاعات پزشکی، عادات و سابقه روحی روانی آنان می‌شود.

به گفته برخی آگاهان، در صورت یافتن مسببان این حمله، اوباما طبق اختیارات جدیدی که پس از حمله به سونی پیدا کرده، می‌تواند تحریم‌هایی علیه افراد، گروه‌ها یا کشورهای مهاجم اعمال کند.

داستان از آن جا شروع شد که آسوشیتدپرس، روز جمعه (۲۲ خرداد/ ۱۲ ژوئن) گزارش داده شد نفوذگران چینی با هک کردن سیستم‌های کامپیوتری دفتر مدیریت پرسنلی آمریکا توانسته‌اند داده‌های حساس و مهم مرتبط با مدارک و ' تائیدیه‌های امنیتی' میلیون‌ها نفر از کارکنان سرویس‌های نظامی٬ اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده را بربایند.

طبق این گزارش اطلاعات بسیاری از کارکنان سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)٬ آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و نیروهای عملیات ویژه نظامی این کشور در پنتاگون از جمله داده‌هایی است که به دست هکرهای چینی افتاده است.

بر اساس این گزارش٬ از اکتبر ۲۰۱۴ بیش از ۲/۹ میلیون نفر برای دریافت تائیدیه امنیتی اقدام کرده‌اند و احتمالا داده‌های خصوصی همه آنها حالا در دست نفوذگران چینی است.
کد مطلب: 36607
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد
Iran, Islamic Republic of
این مسخره بازی هایی که دولت ها شروع کرده اند و هر روز ی ویروس جدید تر و حرفه ایی تر رو در زیرساخت های کشور مقابل یا اینکه در کامپیوتر های مهم کشور مقابل قرار میدن اخرش این مسائل دامن مردم عادی رو میگیره و باعث دردسر عمومی برای مردم میشه


من نمیدونم اگر فرضا زیرساخت های نیرو یک کشور مشکل پیدا کنه چی به اینها میرسه !!!! ... این کار فقط برای عموم مشکل ایجاد میکنه و برای حکومت که که گاها زیرساخت هاشون از زیر ساخت های عموم مردم جدا هست مشکلی ایجاد نمی کنه

واقعا برای بشر امروزی خیلی خیلی متاسفم - به جای اینکه روز به روز پیشرفت کنیم - داریم روز به روز خودمون به خودمون ضربه میزنیم !!!

افسوس