۲
۰
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۶
معاون رییس قوه قضائیه:

قوه قضائیه: به دنبال فیلتر پیام‌رسان‌های موبایلی نیستیم

ایتنا- شهریاری: وزارت ارتباطات بدون فیلتر کردند سایت یا اپلیکیشن صرفا دسترسی به صفحات مجرمانه را محدود می‌کند.
قوه قضائیه: به دنبال فیلتر پیام‌رسان‌های موبایلی نیستیممعاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه این قوه موافق فیلتر شدن شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی نیست، تصریح کرد: ما از ابتدا به دنبال مدیریت بوده‌ایم و یکی از مشکلات جدی عدم تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی است که باید این فضا را مدیریت کند.


ایتنا به نقل از فارس، حجت‌ا‌لاسلام‌ و المسلمین حمید شهریاری معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه درباره استمهال سه ماهه وزیر ارتباطات برای پالایش هوشمند محتوای مجرمانه که در نامه معاون اول این قوه به آن اشاره شده بود، گفت:
زمانی که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فعال بود بحث محتوای مجرمانه در برخی برنامه‌های پیام رسان همراه مطرح و پیشنهاد بسته شدن برخی از آنها داده شد و حتی مصادقی همچون واتس اپ مورد اشاره قرار گرفت؛ همان زمان دوستان وزارت ارتباطات مطرح کردند که اگر سه ماه فرصت به آنها داده شود می‌توانند صفحاتی که محتوای مجرمانه دارد را ببندند بدون آنکه دسترسی به اپلیکیشن مسدود شود و حتی مطرح شد در یک ماه هم می‌توانند این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: بر مبنای اعلام وزارت ارتباطات بود که در نامه اخیر فرصت یک ماهه داده شد که صفحات مجرمانه را مسدود کنند.

شهریاری در پاسخ به اینکه آیا امکان فنی انجام این کار وجود دارد؟ یادآور شد : دوستانی که کار فنی کرده بودند، در همان جلسه اعلام کردند که این کار برایشان امکان پذیر است.

وی در پاسخ به اینکه تشخیص مجرمانه بودن صفحات در این روش با چه مرجعی است، اظهار کرد: هم کارگروه تعیین مصادیق و هم قاضی و دادستان می‌تواند این کار را انجام دهد؛ وزارت ارتباطات بعد از شناسایی صفحات با تدبیر فنی می‌تواند بدون فیلتر کردند سایت یا اپلیکیشن صرفا دسترسی به صفحات مجرمانه را محدود کند.

معاون رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ما به دنبال بسته شدن پیام‌رسان‌های موبایلی نیستیم و از ماههای قبل هم مدام به وزارتخانه بحث مدیریت آنها را گوشزد کرده‌ایم و از ابتدا هم به دنبال مدیریت آن بوده‌ایم و معتقدیم یکی از مشکلات جدی عدم تشکیل شورای عالی فضای مجازی است باید این فضا را مدیریت کند و اکنون سه ماه است که جلسات آن تشکیل نشده و معتقدیم که دولت در تشکیل آن کندی کرده است.
کد مطلب: 32593
نام شما
آدرس ايميل شما


یوسف
Iran, Islamic Republic of
اول شما تعریف محتوای مجرمانه را به زبان ساده بگو بعد بیا از فیلترینگش حرف بزن
United Kingdom
شما باید به دنبال دزدان و قاچاقچیان و اختلاس کنندگان میلیاردی و متجاوزان و قاتلین باشید. اینترنت و مسائل مربوط به اون یک متولی داره و اون هم وزارت ارتباطاته.