۶
۰
چهارشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۲۳
هشدار مايكروسافت

1000 روز تا پايان عمر ويندوز XP

ايتنا - شرکت مايکروسافت در آخرين بيانيه خود اعلام کرده بود که تا تاريخ ۸ آوريل ۲۰۱۴ به پشتيباني خود از سيستم‌عامل ويندوز XP ادامه خواهد داد.
1000 روز تا پايان عمر ويندوز XP


شرکت مايکروسافت در جدي‌ترين اقدام خود براي ترغيب کاربران به کنار گذاشتن سيستم‌عامل ويندوز XP و استفاده از ويندوز ۷ اعلام کرد که تنها ۱۰۰۰ روز به پايان پشتيباني از اين سيستم‌عامل باقي مانده است و کاربران بايد هرچه سريع‌تر آن را کنار بگذارند.

به گزارش ایتنا از همكاران سيستم، استيفِن رز، مدير انجمن IT گروه تجاري ويندوز در شرکت مايکروسافت در وبلاگ رسمي اين مرکز اعلام کرد که از دوره پشتيباني از ويندوز XP فقط ۱۰۰۰ روز باقي مانده است.

او در اين باره گفت: «استقبال از ويندوز XP بسيار قابل ملاحظه بوده است و همچنان ميليون‌ها رايانه در سراسر دنيا از آن استفاده مي‌کنند. اما بايد توجه داشت که دوره استفاده از اين محصول به سر رسيده است. براي پشتيباني امنيتي از اين سيستم عامل کمتر از ۱۰۰۰ روز باقي مانده است».

ويندوز XP که از زمان تولد آن ۱۰ سال مي‌گذرد، عمري طولاني داشت.
شرکت مايکروسافت در آخرين بيانيه خود اعلام کرده بود که تا تاريخ ۸ آوريل ۲۰۱۴ به پشتيباني خود از سيستم‌عامل ويندوز XP ادامه خواهد داد.

استيفن رز توضيح داد: «بعد از تاريخ اعلام شده استفاده از سيستم‌عامل XP در مقابل تهديدات امنيتي موجود خطرناک خواهد بود. علاوه بر اين بسياري از مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاري ابزاري براي اين محصول توليد نخواهند کرد.»
کد مطلب: 18815
نام شما
آدرس ايميل شما


امیر رجائی زاده
Iran, Islamic Republic of
من که خیلی وقته از ویندوز xp استفده نمی کنم.
ویندوز 7
Aria
Iran, Islamic Republic of
بهترین وقابل اطمینان ترین سیستم عامل ویندوز اکس پی هست.من باوجوداینکه لپ تاپم 7 اریجینال داشت به اکس پی تغییرش دادم. وین 7 هنوز خیلی اشکالات داره
منتقد بی علم
این آقا که نظر داده حتما تازه یک پی سی یا لپ تاپ خریده.اگر ویندوز95 و98 را دیده بود می دانست xpچه تحولی بود.بیچاره vistaجوانمرگ که هیچ باید گفت در رحم مادر مرد.ویندوز 7 هم در جریانه.
پیام
به نظر من با امدن ویندوز 7 دیگر عمر ویندوز xp به پایان رسیده
درضمن ویندوز 8 هم در راهه
محمد
ويندوز فقط xp
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بابا واقعا که این شرکت مایکروسافت واین اقای بیل گیتس بااین همه رقابت خستگی ناپذیر دست همه سیستم عاملای دیگرو ازپشت بسته .ایول