۰
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۵۸

لزوم بازبینی و تغییر ساختار پردازنده‌های رایانه

همكاران سيستم- محققان دانشگاه مريلند طي گزارشي اعلام کردند که براي استفاده بهينه از پردازنده‌هاي چندهسته‌اي و افزايش کارايي آن‌ها در صنعت فناوري اطلاعات(IT)، اين فناوري بايد با گستره‌ وسيع‌تر مورد بازبيني قرار گيرد و ساختار آن که در ۵۰ سال گذشته روند خطي را دنبال کرده،‌ با معماري جديد عرضه شود.
لزوم بازبینی و تغییر ساختار پردازنده‌های رایانه

اوزي ويشکين از محققان دانشگاه مريلند گزارشي در شماره ژانويه نشريه بين‌المللي Communications منتشر كرد و توضيح داد: «تغيير وضعيت اخير از پردازنده‌هاي تک‌هسته به پردازنده‌هاي چندهسته‌اي اين نياز را به وجود آورده است تا بار ديگر به ساختار پردازنده‌ها توجه شود و کارشناسان با به کارگيري علوم نوين رايانه‌اي، برنامه‌ها و سخت‌افزارهاي جديد براي سيستم‌هاي نوين طراحي کنند». 

ويشکين در اين گزارش ساختار جديدي را پيشنهاد کرده است که ICE نام دارد و قرار است با پشتيباني «بنياد ملي علوم آمريکا» توليد شود. 

ساختار اوليه رايانه‌ها که ما هم‌اکنون از آن‌ استفاده مي‌کنيم،‌ بر اساس مدل مفهومي طراحي شده است که جان فون نيومن در دهه ۱۹۴۰ آن را ارائه کرد. در اين نوع معماري اطلاعات و برنامه‌ها در حافظه رايانه ذخيره مي‌شوند و با پردازنده مرکزي رايانه در ارتباط هستند.
کد مطلب: 16808
نام شما
آدرس ايميل شما