۰
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۰۲

حضور رگولاتوري ايران در كنفرانس جهاني راديو

رگولاتوري ايران با همكاري سازمان‌ها و شركت‌هاي عضو گروه كاري با استراتژي صحنه‌گرداني در كنفرانس جهاني راديو(WRC) حاضر مي‌شود.

 جلسه ارايه‌ي گزارش شركت ايران در اجلاس پيشنهادي آمادگي كنفرانس بين‌المللي ارتباطات راديويي (WRC) در هنگ كنگ به صورت ويديو كنفرانس ارائه شد.

رگولاتوري ايران براي آمادگي كامل جهت شركت در اين اجلاس و دفاع از حقوق و منافع كشور از حدود دو سال پيش بعد از اجلاس قبلي، شش گروه كاري مرتبط با سر فصل‌هاي اجلاس را با حضور كليه سازمان‌هاي ذيربط كشور از جمله سازمان صدا و سيما، شركت ارتباطات زيرساخت، شركت مخابرات ايران، سازمان فضايي، نيروهاي مسلح، شركت فرودگاه‌هاي كشورمشخص كرد.

در عين حال در كليه اجلاس‌هاي آمادگي APT به‌طور فعال شركت و مواضع كشور را در قالب اسناد APT براي ارايه به كنفرانس جهاني آماده كرد.

هم‌چنين در آستانه آخرين اجلاس آمادگي قبل از كنفرانس كه در ماه آينده در ژنو برگزار خواهد شد، جلسه گروه‌هاي كاري در حضور معاون وزير و رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي برگزار شد.

در اين جلسه دكتر كرم‌پور ضمن تشكر از فعاليت‌هاي انجام شده اعلام كرد كه رگولاتوري ايران با همكاري سازمان‌ها و شركت‌هاي عضو گروه كاري با استراتژي صحنه گرداني در كنفرانس جهاني راديو (WRC)در سال ۲۰۱۲ حاضر مي‌شود.

اجلاس كنفرانس جهاني راديو (WRC) هر چهار سال يك بار برگزار و در آن اصلاحات مقررات راديويي انجام مي‌شود و خروجي‌هاي اين اجلاس پايه كتاب و جدول فركانس جمهوري اسلامي ايران مي‌شود.

کد مطلب: 16593
نام شما
آدرس ايميل شما