کد مطلب: 14956
Share/Save/Bookmark

ایران از نظر تعداد کاربران اینترنت در منطقه رتبه دوم را دارد

 
شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۵۸
 
به گزارش سیتنا، محمد فرقانی، رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مراسم معارفه خود در این سمت در حضور وزیر ارتباطات گفت: همچنین کشور ایران بعد از پاکستان از نظر سرعت رشد مشترک در رتبه دوم منطقه قرار دارد.

وی ادامه داد: با این وجود از نظر پهنای باند ایران در رتبه پایین‌تری نسبت به منطقه قرار دارد و و کشور های همچون عربستان، ترکیه ریال قطر و امارات شرایط مساعدتری را در این شاخص دارا هستند. وی تصریح کرد: تا کنون برای ترانزیت پهنای باند از فیبر زیردریایی استفاده می‌شد اما باتوجه به حجم عظیم پروژه‌هایی در حال انجام، تا پایان سال 2011 پنج پروزه فیبر دریایی دیگر انجام می‌پذیرد.

فرقانی گفت: کشورهایی همچون پاکستان و ترکیه درصدد تبدیل شدن به هاب مخابراتی منطقه هستند اما ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی خود شرایط مساعدتری برای تبدیل شدن به هاب منطقه را دارد که با اتخاذ ساسیت‌های مدیریتی می‌توان به این مهم دست یافت.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه سخنانش به اهمیت زیرساخت در ابعاد داخلی اشاره کرد و گفت: زمانی که موضوعانی همچون امنیت و کیفیت شبکه و همچنین قیمت شبکه اشاره می‌شود در واقع تمام این مسایل به فعالیت‌های زیرساخت مربوط می‌شود.