کد مطلب: 3711
Share/Save/Bookmark

«تعليق داوطلبانه» سرويس پادكست پارسي‌بلاگ

 
چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۴ ساعت ۰۰:۴۶
 
بنا به اعلام مدير اين سايت، پس از اعلام رسمي آن در رسانه‌ها و از جمله سايت بازتاب، زمزمه‌هائي از گوشه و كنار شنيده شد كه با توجه به انحصار فعاليتهاي مربوط به راديو و تلويزيون و تصريح قانون اساسي بر اين مطلب، اين كار به نوعي تعدي از مرزهاي قانوني و راه اندازي خدمات راديوئي توسط بخش خصوصي است و حتي شنيده شد كه بررسيهائي مبني بر تنظيم شكايت و پيگرد قضائي در دستور كار مسئولان مربوطه قرار گرفته است.
گفتني است كه با اين قابليت، امكان ضبط صداي اشخاص و پخش آن در وبلاگشان فراهم مي شود و به كاربردن لفظ راديوي اينترنتي براي اينگونه خدمات از جهت فراگير بودن آن و امكان استماع صداي شخص توسط همه كاربران اينترنتي است كه مي تواند براي اشخاص از جهت توليد كليپهاي صوتي شخصي و يا خاطرات و عرضه عمومي آن جالب توجه باشد. بديهي است كه اين امكان هيچگونه مشابهتي با شبكه هاي راديوئي مرسوم، كه قانوناً در انحصار صداوسيماست، چه از لحاظ فني و چه محتوائي ندارد.

با جدي شدن روند پيگرد قضائي، امروز سرويس پارسي بلاگ ضمن دفاع از خود مبني بر عدم تخطي از قانون اعلام كرد كه با توجه به سوء تفاهمات پيش آمده، براي احترام به دغدغه مسئولان در اجراي قانون، روشن شدن موضوع و اثبات عدم مغايرت خدمات خود با قانون، به طور موقت و داوطلبانه عرضه خدمات پادكست خود را به حالت تعليق در مي آورد.