۰
شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۵
ICA-H610 دوربین رنگی (IP Base)؛

دوربین Planet ICA-H610

ایتنا- این دوربین‌ها از DDNS پشتیبانی نموده و شما قادر خواهید بود تا از طریق اینترنت به تصویر دوربین دسترسی داشته باشید. همچنین استفاده از شبکه ۳G و پروتکل‌های ۳GPP, RTSP, RTP برای نمایش تصویر دوربین مقدور می‌باشد.
دوربین Planet ICA-H610

رامين سمسار - ICA-H۶۱۰( دوربین رنگی Day/ Night Network Camera IP Base) با قابلیت Pan/Tilt/Zoom ساخت شرکت Planet است. این دوربین با سنسوری از نوع CCD قادر به ایجاد تصویری با حداکثر دقت ۷۰۴x۵۷۶ می‌باشد.


این دوربین با قابلیت دید در شب‌ دارای پورت شبکه، آشکارساز حرکت، امکان ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر و برداشت عکس، ارسال و دریافت صدا به‌صورت دو‌طرفه و امکانات بسیاری است که شما را قادر می‌سازد تا از هر نقطه‌ای به کنترل و نظارت بر محل کار یا منزل خود بپردازید.

این دوربین‌ها از DDNS پشتیبانی نموده و شما قادر خواهید بود تا از طریق اینترنت به تصویر دوربین دسترسی داشته باشید. همچنین استفاده از شبکه ۳G و پروتکل‌های ۳GPP, RTSP, RTP برای نمایش تصویر دوربین مقدور می‌باشد.

این دوربین دارای توانایی گردش ۳۵۵° در محور افقی یا Pan و ۱۲۰° در محور عمودی یا Tilt می‌باشد و با استفاده از پایه مخصوص همراه، دارای قابلیت نصب بر روی سقف و دیوار می‌باشد.

ICA-H۶۱۰دارای طراحی ظریف و زیبا بوده و بدنه دوربین از جنس پلاستیک فشرده و از ترکیب دو رنگ دودی و نقره‌ای طراحی شده است. قابلیت صدای دو‌طرفه یا Full Duplex ۲-Way Audio این دوربین علاوه بر پخش صدای محیط، شما را قادر می‌سازد در صورت نیاز با اتصال خروجی صدا به آمپلی‌فایر به ارسال پیام صوتی به محیط نصب دوربین اقدام نمایید.

از مشخصات لنز این دوربین می‌توان به فاصله کانونی۱ معادل ۳.۸~۳۸ mm اشاره نمود. این دوربین از ویژگی‌های , AWB۲/AES۳ بهره‌مند بوده و با کمک این ویژگی‌ها تصویری مناسبی را برای استفاده کننده به نمایش در می‌آورد.

ICA-H۶۱۰ دارای آشکار ساز حرکتی۴ بوده که تعریف محدوده‌ها و میزان حساسیت به حرکت آن از طریق رابط کاربری دستگاه ممکن می‌باشد.

این دوربین‌ قادر است از استانداردهای MPEG-۴, MJPEG, H.۲۶۴ در انتقال تصویر بهره برده و از حداکثر دقت D۱ پشتیبانی می‌نماید.
علاوه بر نمایش زنده تصاویر حاصل از دوربین امکان ضبط این تصاویر بر روی حافظه MicroSD، NAS، Samba Network Drive، هارد دیسک کامپیوتر نیز پیش بینی شده است.

از دیگر قابلیت‌های این دوربین می‌توان به امکان ضبط دلخواه تصویر یا برداشت عکس به‌صورت Snapshot از طریق UI در هر لحظه و به دلخواه استفاده کننده اشاره نمود.

در صفحه جلوی دستگاه دو دیود نوری برای نمایش وضعیت ارتباط با شبکه و روشن بودن دستگاه و میکروفن مشاهده می‌گردد. امکان خاموش کردن دیودهای نوری نمایشگر وضعیت دستگاه در نرم‌افزار دوربین وجود دارد.

در پشت دوربین محفظه ورودی MicroSD ورودی میکروفن، خروجی صدا با کانکتورهای استاندارد ۳.۵mm، ورودی منبع تغذیه، پورت شبکه با استاندارد Fast Ethernet، کلید Reset و ورودی و خروجی دیجیتال قابل دسترسی می‌باشد.

در ابتدای روشن شدن این دوربین‌ها درخواست IP را به DHCP سرور شبکه ارسال می‌نمایند و در صورت عدم پاسخ سرور IP آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۰.۲۰ بر روی پورت شبکه دستگاه تنظیم می‌گردد. البته تنظیم IP به‌صورت Static نیز ممکن می‌باشد.

امکان تعریف پورت مورد نظر براری دسترسی به دوربین با پروتکل‌های RTP, RTSPو همچنین پشتیبانی از پروتکل PPPoE در این دستگاه پیش بینی شده است.

این دوبین برای برقراری ارتباط با شبکه از یک پورت Fast Ethernet بهره‌مند است که از استاندارد IEEE ۸۰۲.۳af یا PoE نیز پشتیبانی می‌نماید. بدین ترتیب استفاده کننده قادر است بدون نگرانی، دوربین را در فضای مورد نظر خود نصب و با استفاده از تجهیزات PoE اقدام به تامین برق دستگاه نماید.

امکان تعریف پارامترها و ویژگی‌های تصویر مانند
Color Level
Brightness
Contrast
Sharpness
White Balance
Flip
Mirror
در بخش تنظیمات تصویر در UI این دوربین‌ها ممکن می‌باشد.
این دوربین‌ قادر به نمایش تصویر با انواع دقت‌های
QCIF
CIF
۴CIF(D۱)
با حداکثر سرعت ۲۵ فریم و فرمت‌های MPEG-۴, MJPEG, H.۲۶۴ بوده و بر اساس مشخصات انتخاب شده پهنای باند مورد نیاز می‌تواند تا حداکثر ۴ Mbps ‌باشد.

همچنین عملکرد و میزان Gain ورودی و خروجی صدا قابل انتخاب بوده و امکان غیر فعال کردن سیستم صوتی درنرم‌افزار دوربین پیش‌بینی شده است.

از دیگر ویژگی‌های این دوربین‌ می‌توان به آشکار ساز حرکت اشاره نمود، در نرم‌افزار دوربین تعریف تمام یا بخشی از تصویر به عنوان مناطق حساس به حرکت ممکن بوده و میزان حساسیت به حرکت از ۰ تا ۱۰۰% قابل تنظیم می‌باشد.

تنظیم دستی تاریخ و زمان و همچنین ارتباط با یک Time Server و استفاده از پروتکل NTP و تعریف Time Zone نیز در این دستگاه امکان پذیر می‌باشد.

ضبط تصاویر می‌تواند بر مبنای یکی از روش‌های
تشخیص حرکت توسط آشکار ساز حرکتی
زمان‌بندی۵
فعال گردد.

امکان تعریف زمان ضبط قبل و بعد از وقوع رویداد۶ از ۰ تا ۲۰ ثانیه پیش بینی شده است. ضبط تصویر در فرمت .avi انجام شده و با Windows Media Player قابل نمایش می‌باشد. همچنین تعریف پارامترهای
Record File Prefix
Best Effort Duration
Max. File size;
د ر نرم‌افزار دستگاه پیش‌بینی شده است.

علاوه بر موارد یاد شده این دوربین قادر است تا وقایعی مانند فعال شدن آشکار ساز حرکتی را به‌وسیله ارسال Email نیز گزارش نماید.

در تصاویر نمایش داده شده و همچنین تصاویر ضبط شده سه مشخصه تاریخ، ساعت و Label دوربین به‌صورت OSD نمایش داده می‌شود و تعریف Label دلخواه و خاموش کردن OSD از طریق نرم‌افزار امکان پذیر می‌باشد.

به منظور رعایت امنیت برای دسترسی به دوربین در نرم‌افزار این دستگاه‌ها امکان تعریف چند استفاده کننده جهت دیدن تصویر و یک مدیر سیستم وجود دارد اما حد اکثر افراد Online نمی‌توانند بیش از بیست نفر باشند. استفاده کنندگان فقط قادر به استفاده از صفحه Live View بوده و مدیر سیستم قادر به دسترسی به تمامی امکانات می‌باشد.

علاوه بر تمامی امکانات یاد شده کنترل Pan/Tilt/Zoom به سادگی از طریق UI دستگاه ممکن بوده و تنظیم Focus دستگاه به‌صورت‌های دستی و خودکار امکان پذیر می‌باشد.

در صفحه System اطلاعات کلی در مورد دوربین شامل Device Title, Firmware Version,… قابل دسترسی و مشاهده است و علاوه بر موارد یاد شده دسترسی به Log دوربین نیز از طریق این صفحه ممکن می‌باشد. در قسمت Log مدیر سیستم قادر خواهد بود تا وقایع و رویدادها را به ترتیب وقوع مشاهده نماید.

بازگشت به تنظیمات اولیه با دو روش سخت افزاری (کلید Reset) و نرم‌افزاری (از طریق UI) امکان پذیر می‌باشد. همچنین ذخیره و بازیابی تنظیمات دوربین و Restart کردن آن از طریق رابط کاربری پیش‌بینی شده است.

در صفحه Live View علاوه بر امکان حرکت دادن دوربین در جهات مختلف، انتقال تصویر به نقطه خاص یا خانه، فعال سازی حرکت به‌صورت Auto Pan و Tour نیز پیش بینی شده است. بدیهی است که جهت فعال سازی حرکت در حالت Tour تعریف نقاط گشت زنی از طریق منوی مربوطه ضروری است.

از دیگر ویژگی‌های این دوربین‌ها می‌توان به امکان تعریف سرعت Pan, Tilt و مدت زمان توقف در نقاط گشت زنی اشاره نمود. دوربین دارای یک نقطه از پیش تعریف شده به عنوان نقطه خانه می‌باشد و تغییر این نقطه با استفاده از نرم‌افزار دستگاه امکان پذیر می‌باشد.

بسته بندی استاندارد این دستگاه شامل دوربین، پایه مخصوص نصب، منبع تغذیه، راهنمای نصب سریع و CD حاوی فایل‌های راهنمای نصب، نرم‌افزارهای کمکی برای مدیریت دوربین می‌باشد.

نرم‌افزار Planet IP Wizard این امکان را برای استفاده کننده فراهم می‌آورد تا دوربین‌های Planet موجود در شبکه را شناسایی و علاوه بر نمایش تصویرآنها، امکان تنظیم پارامترهای پورت شبکه را نیز ممکن می‌سازد. نرم‌افزارهای دیگری نیز برای مدیریت و پخش تصاویر به همراه دوربین توسط شرکت Planet در بسته بندی استاندارد دستگاه ارائه می‌گردد.
کد مطلب: 19488
نام شما
آدرس ايميل شما